Denge Grup Yapı Center, 10 milyonluk yatırımla Vanlıları yeni ısı yalıtım ürünüyle buluşturdu. Denge Grup Yapı Center tarafından Van’a getirilen barkkaft dış cephe yalıtım boyası, geleneksel tüm yalıtım malzemelerinden en az iki kat yalıtım performansı sağlıyor.

Hem ekonomik olan hem de binanın yükünü büyük ölçüde hafifleten barkkaft dış cephe yalıtım boyası, geleneksel tüm yalıtım malzemelerinden en az iki kat yalıtım performansı sağlarken, henüz yeni olmasına rağmen önümüzdeki süreçte yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Diğer yalıtım malzemelerine göre en az iki kat ısı iletkenlik değerine sahip olan barkkaft dış cephe yalıtım boyası, temas eden enerjinin %90’nını yansıtırken, izole edilmiş yapı ve ekipmanlarda radyan enerji geçirgenliğini engellemede etkili oluyor. Normal boyalar gibi rulo, fırça ve püskürtme ile kolayca binaların dış cephesine uygulanan barkkaft dış cephe yalıtım boyası, cephe uygulamalarında su itme ve geçirgenlik özelliği sayesinde gürültü kirliliğini azaltarak titreşimi de absorte ediyor. Soğuk ve sıcak geçişini engelleyerek nem ve ısı değişimlerine duyarlı hale gelen barkkaft, terleme, küf ve mantar oluşumunu engelleyerek yapının nefes almasını sağlıyor. Alev yürütmez özelliği ile yangın esnasında yaşamsal zaman kazandıran barkkaft dış cephe yalıtım boyası, insan sağlığına zararlı maddeler de içermiyor.

“VAN’A YENİ BİR HİZMET, YENİ BİR ÜRÜN GETİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ” Van’a yeni getirilen barkkaft dış cephe yalıtım boyasıyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Van Isı Yalıtım Mantolama Uygulamacılar Derneği Başkanı Tarık Adıgüzel, “Sektörle alakalı yaklaşık olarak 20 yıllık bir deneyime sahibiz. Yalıtım sektörü ile ilgili Van’a yeni bir hizmet, yeni bir ürün getirmiş bulunmaktayız. Van’da şimdiye kadar ısı yalıtımda EPS, taş yünü gibi ürünler kullanılıyordu. Biz artık Van’a bu anlamda ekonomik olarak daha düşük yeni bir ürün getirdik. Hemşehrilerimize ekonomik olarak fayda sağlayabilmek, maliyetlerini düşürebilmek, hem müteahhit firmaların, hem müstakil yapı sahiplerinin maliyetlerini azaltıp, doğru bir yalıtım, doğru bir uygulama ile Vanlıları yeni sistemle buluşturmak istiyoruz. Ürünümüzle ilgili ısı yalıtım değerleri baya yüksek çıkıyor. Patenti Rusya’ya ait olan ürünümüzü ilimizde ve bölgemizde en iyi şekilde tanıtarak, vatandaşlarımızla buluşturmayı amaçlıyoruz. Ürünün değerlerini tüketicilere anlatacağız. Gerekli kurum amirleriyle paylaşarak ürünümüzü tanıtacağız” dedi.

“ÜRÜNÜMÜZ GERÇEK BİR YALITIM, GERÇEK BİR MANTOLAMA MALZEMESİDİR” Isı yalıtım değeri olarak x markalardan daha fazla verim sağladığını söyleyen Adıgüzel, “Diğer ürünlerde ne kadar ısı değeri elde ediliyorsa, ürünümüzde iki kat ısı değeri elde ediliyor. Bunun testleri defalarca yapılmış ve belge üzerinde ispatlanmıştır. Binamıza en az %50 ısı yalıtım sağlayabiliyor. Dolayısıyla biz bunu tüketiciye sürekli önereceğiz. Yüksek kaliteye sahip olan bu ürünümüz Avrupa’da baya uygulanıyor. Bu ürünü Van’a getirmemizin amacı, yüksek katlı binalarda EPS, taşyünü fileden kaynaklı yangın esnasında itfaiye araçları belli yüksekliğe ulaşamıyor. Üst katlarda yangına müdahale edilemiyor. Ama ürünümüz yangın esnasında alevlenmiyor ve yangınla ilgili bir bağ oluşturmuyor. Barkkaft dış cephe yalıtım boyası alev almaz bir üründür. Dolayısıyla binanın yanmasını engelleyen bir üründür. Bu şekilde inşallah biz daha verimli olacağını düşünüyoruz. Denge Grup Yapı Center olarak biz bu ürünü Van’a getirdik. Bölgede yaklaşık 14 ile bayilik yapıyoruz. Van ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu ürünü insanlarımızın hizmetine sunacağız. Ürünümüz gerçek bir yalıtım, gerçek bir mantolama malzemesidir. Biz bunu dernek olarak da ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde olarak Van’da uygulamalarımızı başlatacağız. Bu anlamda başarılı olacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan Van ve bölge illerde bayiliklerin de verileceği belirtildi. VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

https://www.bolgegazetesivan.com/https://www.bolgegazetesivan.com/van-haber/vanda-isi-yalitiminda-yeni-donem-h44714.html